המכללה ללימוד מקצועות האופנה סיטם

אודות בית ספר סיטם

ABOUT

שיטת סיטם פותחה בשנת 1946 ע''י משפחת Padovani אשר ידועה במסורת עשירה בתחום עיצוב אופנה. שיטה זו מיועדת להכנת גזרות באמצעות סרגל טכני ומכשירה בכל שנה אלפי צעירים ברחבי העולם לעסוק באופנה עילית.

שמי לטיציה דלה רוקה, נולדתי וגדלתי באיטליה מעצמת האופנה והאמנות.
ברומא ספגתי ונשמתי יצירה ואף למדתי לימודי אופנה במקום הטוב ביותר בעולם.  

תחילת דרכי כמעצבת במתפרה קטנה הייתה בשיטת התדמיתנות הקלאסית. השיטה הצריכה התעסקות מרובה והשקעה בשרטוט והכנת הגזרות. הרגשתי שאני חייבת לשנות כיוון ולהתחיל שימוש בגזרות מוכנות, אלו התבררו עם הזמן כלא מדויקות ומצריכות תיקונים רבים עד לתוצר מדויק ונכון. הלב אמר שחייבת להמצא שיטה קלה ומדויקת יותר.

בשנות ה-90 עם עלייתי ארצה קיבלתי הצעה לשיתוף פעולה עם חברת סיטם האיטלקית. למדתי את השיטה ומאז חיי המקצועים השתנו. עסקתי בעיצוב ותפירת שמלות כלה וערב
ויצירת הגזרה הלכה ונעשתה למעניינת, מיוחדת וקצרה באופן משמעותי. 

עם הזמן גבר בי הרצון להעביר את זה הלאה וללמד את השיטה גם אחרים.
בשנת 2010 עלה לאוויר קורס התדמיתנות הראשון המאפשר ללמוד את שיטת סיטם בכל מקום בארץ ובעולם, ובשנת 2015 נפתחה באופן רשמי מכללת סיטם,
קורס מקצועי למעצבי אופנה.

גאה להיות מורת דרך לעשרות מעצבים מצליחים בעולם האופנה.

הסרגל הטכני של סיטם הפך לפטנט עולמי ומאפשר יצירת מגוון רחב של גזרות מדויקות המותאמות למידות אישיות (מגיל חצי שנה ועד מידה 58) בזמן קצר ביותר. השיטה נלמדת בבית הספר בליווי ספר הדרכה מקצועי, המגיע עם סרגל פטנט וסרטוני וידאו המסבירים כיצד לשרטט כל הגזרה בכל מידה.


לפניכם סרטון קצר להדגמה

תוכנית הלימודים של סיטם קיימת מעל 70 שנה, היא היחידה בעולם המעניקה ליווי 24/7 . אצלנו בסיטם קיימים קורסים פרונטליים בשלוש רמות לימוד שונות: קורס תפירה למתחילים, קורס תדמיתנות ותפירה מתקדמת שנתי, קורס התמחות. במידה ואין לכם את האפשרות להגיע לבית הספר, ניתן לרכוש קורס תדמיתנות במסלול און ליין, ללמוד ולפתח כל דגם שתרצו גם מהבית, להתנסות בטכניקות המוצגות בסרטון בשעות הפנאי שלכם.

מזמינה אתכם להשתמש בידע ובניסיון שרכשתי, לקצר באופן משמעותי את זמן העבודה וללכת לעבר עצמאות כלכלית וחיסכון בזמן רב.  


סרגל הפטנט המיוחד שלנו

היסטוריית התפתחות הלבוש ותהליך פיתוח וייצור הבגד נכרכו מאז ומעולם סביב התדמיתנות, משלב שרטוט הגזרה עד לפיתוחה וקבלת העיצוב הסופי.
כיום, מרבית תעשיית ההלבשה והתדמיתנות מבוססת על שיטת תדמיתנות אחת. שיטה זו מבוססת על חישובי מידות שונים של הגוף ותהליך פיתוח ארוך המצריך ידע וניסיון רב. השיטה אמנם מדויקת מאוד אך תהליך השרטוט ופיתוח הגזרה ארוך, מסורבל ולעיתים אף מתסכל.
שיטת סיטם אשר זכתה בהכרה של איגוד מעצבי אירופה, מאפשרת קיצור דרך בשרטוט גזרות יסוד תוך דקות ספורות וברמת דיוק מדהימה גם בהתאמה למידות גוף אישיות ללא צורך בחישובי מידות מסורבלים ובתהליך שרטוט קצר מאוד.
השיטה מבוססת על סרגל ייחודי שבו כבר מגולמים כל חישובי המידות והשרטוט עצמו נעשה בעזרת סימון הנקודות המתאימות.
מאחר וגזרות היסוד מדויקות כל כך, תהליך פיתוח הגזרה מתקצר משמעותית, מצריך פחות תיקונים וחוסך זמן רב.
כיום מעצבי אופנה רבים, שהינם בוגרי מיטב המכללות ובעלי ניסיון של שנים בהתמודדות עם אתגרי התדמיתנות, זונחים את שיטות השרטוט הקלאסיות לטובת שיטת סיטם עם הבנת היתרונות העצומים וההצלחה הגדולה של השיטה.

כל הזכויות שמורות ©

WEBZ DIGITAL