המכללה ללימוד מקצועות האופנה סיטם

קורס תפירה בעפולה

תפירה היא למעשה עבודה שבה מחברים בין בדים בעזרת חוט ומחט לכדי בגד שלם. זהו מקצוע עתיק יומין שעסקו בו גם גברים וגם נשים ועשו זאת בעבודת יד. עם הזמן נכנסו מכונות התפירה שהפכו את עבודת המקצוע לפשוטה יותר ומהירה. כיום יש היצע רחב של מכונות תפירה מסוגים שונים ולהן סוגי תפרים מגוונים. הכרות עם מכונות התפירה ועם סוגי התפרים ניתן בקלות ללמוד בקורס תפירה בעפולה בבית הספר סיטם שמקנה את הידע הזה. במאמר זה נדבר על סוגי מכונות, סוגי תפרים ידועים ולימודי תפירה בעפולה בבית הספר סיטם שיעזרו לכם ללמוד מקצוע מלא ביצירתיות שחזר לאחרונה להיות מבוקש. 

מכונות תפירה ביתיות שעליהם תלמדו בקורס תפירה בעפולה

כבר במאה השמונה עשרה החלו לייצר מכונות תפירה ביתיות. מכונות אלו שימשו את משקי הבית ובני המשפחה היו מייצרים את הבגדים שלהם בעצמם. כיום מכונות התפירה הביתיות משמשות את האנשים בעיקר לתיקונים ותפירה של כפתורים וניתן לתפור באמצעותן בגדים במספר סוגי תפרים שעליהם נדבר בהמשך המאמר. כחלק מקורס תפירה בעפולה בבית הספר סיטם, הסטודנטים לומדים להכיר את סוגי המכונות הביתיות גם בשביל צבירת ידע בתחום וגם כדי לדעת לעבוד תחילה במכונת תפירה ביתית פשוטה.

לפרטים על הקורסים המקוונים לחצו לפרטים נוספים אודות לימודים בסיטם לחצו

מכונות תפירה תעשייתיות שנלמדות בקורס תפירה בעפולה

מכונות התפירה התעשייתיות מגיעות אלינו כבר במאה התשע עשרה, כאשר התעשיות מתפתחות ובניהם גם תעשיית הטקסטיל. בתקופה זו כבר מייצרים בגדים בחנויות הבגדים ומכונות התפירה התעשייתיות מאפשרות תפירה במסות גדולות. עם התפירה התעשייתית, החלו לפתח גם את נושא האופנה והגזרה ונוצרות גזרות בסיסיות קבועות לתפירה של בגדים. כיום ידוע שניתן לייצר בגדים לפי גזרה חדשה שהמעצב יוצר. כדי לדעת ליצור גזרות מגוונות, עליכם ללמוד קורס תדמיתנות בעפולה בבית הספר סיטם, בו הסטודנטים לומדים ליצור גזרה מאפס מבלי להיות תלויים בגזרות הבסיס המפורסמות. לימודי תדמיתנות בעפולה בבית הספר סיטם, הם לימודים מתקדמים המתאימים למי שכבר יש ידע בתפירה והוא תופר באופן קבוע באמצעות מכונת תפירה. 

תמיד חלמתם ללמוד לתפור?
קורס תפירה במכללת סיטם או קורס תפירה אינטרנטי ע”פ השיטה האיטלקית המנצחת!

או השאירו פרטים להרשמה לקורסים נוספים

מכונת תפירה עם תפר אוברלוק אשר נלמד בלימודי תפירה בעפולה

אוברלוק הוא תפר שנעשה על קצוות הבד ותפקידו לסגור היטב את הבד על מנת שלא יפרם. מכונת תפירה אוברלוק היא מכונה מקצועית שחשובה מאוד עבור אנשים שעוסקים בתפירה באופן מקצועי. מכונת התפירה אוברלוק יכולה להיות מכונה בפני עצמה והיום גם ניתן לקנות מכונות תפירה שכחלק מהתפרים שבהן ניתן לבצע גם את תפר האוברלוק. כאשר עושים קורס תפירה בעפולה בבית הספר סיטם, הסטודנטים ילמדו על תפר זה ומכונה זו וגם ילמדו לבצע את התפר הזה בפועל. מדובר בתפר חשוב מאוד עבור איכות הבגד והתפירה שלו ולכן חשוב שכל חייט ותופרת יכירו את תפר זה וישתמשו בו בעת תפירה של בגד. 

עידכונים מהאינסטגרם שלנו

עידכונים מהאינסטגרם שלנו

מכונת תפירה עם תפר זיג זג שנלמד בקורס תפירה בעפולה

תפר הזיג זג הוא התפר הנפוץ ביותר בבגדים שנתפרים במכונה ביתית. בתפר הזיג זג המחט למעשה הולכת באלכסון אחד ימינה ולאחר מכן אלכסון שמאלה. מדובר בתפר שדומה בשימושו לתפר האוברלוק וגם הוא משמש ליצירת גימור בקצוות הבגד. שימושים נוספים בתפר הזיג זג הם לתפרים שנעשים בבדים גמישים ותפירת כפתורים. גם את התפר הזה תלמדו בקורס תפירה בעפולה בבית הספר סיטם ולמעשה זהו תפר בסיס שחייב לדעת, במיוחד אם אין לכם מכונת תפירה עם תפר אוברלוק. 

תפר מכליב ותפר נסתר בלימודי תפירה בעפולה

התפר המכליב הוא תפר חיבור שבאמצעותו מצמידים חלקי בד באופן זמני עד ליצירת התפר הקבוע. בתפר זה משתמשים כאשר עושים מדידות של בדים והוא מחליף את הצמדת הבגד באופן זמני עם סיכות. תפר נוסף הוא התפר הנסתר שמשמש את התופרים במכפלות בבגדים, מכנסיים, שמלות ועוד. המטרה היא שלא יראו את התפר כאשר לובשים את הבגד. את שני סוגי התפרים המכליב והנסתר ניתן לעשות כיום במכונות והם נלמדים גם בקורס תפירה בעפולה. 

קורס תפירה בעפולה לכל מי שענף הטקסטיל והאופנה מעניינים אותו

אם תפירה תמיד עניינה אתכם ואתם מחפשים קורס תפירה למתחילים, זה הזמן להירשם לקורס תפירה בעפולה בבית הספר סיטם שמיועד למי שאין לו ידע בתחום. כחלק מהקורס תלמדו על מכונות שונות, תפרים מגוונים ובניהם סוגי התפרים שהזכרנו, עבודה עם גזרות שונות ויצירת בגד ממשי בסוף התהליך. מדובר בקורס איכותי שמאפשר לכם לרכוש מקצוע שהולך ונהיה מבוקש יותר ויותר כיום.

רוצים ללמוד תדמיתנות בסיטם? לחצו כאן

כל הזכויות שמורות ©

WEBZ DIGITAL